Letná dovolenka trochu inak

Autor: Marta Páleníková | 18.8.2013 o 23:48 | (upravené 18.8.2013 o 23:55) Karma článku: 9,86 | Prečítané:  1154x

Letné dovolenky slúžia na to, aby si človek oddýchol. Ako sledujem ľudí okolo seba, najviac ich lákajú pobyty pri mori - pokiaľ na to majú. Viem, čo to obnáša. Raz som sa takto „obetovala" a potom si povedala  -  už nikdy viac! Môžete mi hovoriť, však tam plávam, chodím na výlety ... neobstojíte. Ja som človek aktívny, ktorý potrebuje oddychovať s endorfínmi tj. s pohybom.

 

Takže ja s manželom a mojimi 6 deťmi dovolenkujeme  vo Vysokých Tatrách, asi takto: ráno ich budím o 5:00, o pol hodiny vstanú a o 6:00 vyrážame na túry. Žiadne prechádzky na Hrebienok, Skalnaté pleso, ale štíty pekne poporiadku. Na 7 štítov je možné vyliesť bez vodcu - Jahňací, Kôprovský, Slavkovský, Kriváň, Rysy, Východnú Vysokú a Predné Solisko. Pretože sme tam 7 dní a nie som macocha, na všetky vyleziem len ja. Niektoré dni deti štrajkujú a majú oddychový deň.  Je krásne pozerať na prírodu v skoré ráno, keď je obloha čistá, nikde ani živáčika, len tie vtáčiky spievajú ako na koncerte. A naviac takmer s určitosťou sa vyhnete búrkam a vychutnáte si pohľady z vrcholov v súkromí, pretože tam vyliezete ako prví. Týždeň našej dovoleky sa končí asi tak, že sme nevyspatí, unavení, s poriadnou svalovicou ... ale spokojní. Aspoň tak to hovorím ja, detí sa musíte spýtať. Musím povedať, že také dovolenky sme prežívali odjakživa a staršie deti chodia na podobné so svojimi kamarátmi. Je teda pravda to, že aké hodnoty dáte deťom do 10 rokov do pomyseľného „ruksačika" , tie si začnú potom z neho „vyťahovať" počas života.

Ešte jeden milý zážitok. V utorok  sme išli na túru len ja a môj najstarší syn. Každý sme chceli ísť na iný vrchol a pretože bolo krásne počasie, išli sme každý sám. Kde sme išli, to mal pod palcom manžel, ktorý nás občas kontroloval cez mobil. Keď som zišla z Priečneho sedla na Zbojnickú chatu a potom dolinou dole, vyzliekla som si bundu. Bola síce stará, ale mám k nej citový vzťah a preto ju mám veľmi rada. Bundu som si dal do ruksaku. Na konci doliny za mnou volalo jedno dievčatko: „Teta, máte odopnutý ruksak!" Zistila som, že som bundu vytratila. Okamih som rozmýšľala, či sa vrátim 2-hodinovou dolinou naspäť, alebo bundu oželím. Únava z celého týždňa a dňa bola veľká, preto vyhrala druhá možnosť. Ešte chvíľu som hľadala nejakú nádej a riešenie, ale nenašla. Bola som si istá, že neexistuje. Keď som sadla v Starom Smokovci do električky, zazvonil mi mobil. „Maminka, nestratila si bundu?" J... to sa najstarší syn vracal zo svojej túry po tej istej ceste a bundu niektorý anjel zavesil na konár. Bunda sa našla a ja aj touto cestou ďakujem dobrému anjelovi!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?