Zo škôlkárov sa dnes stanú školáci!

Autor: Marta Páleníková | 2.9.2013 o 5:34 | Karma článku: 7,85 | Prečítané:  526x

Dobré ránko .... crrrrrr!!! Čo sa deje? Čo to straší? Aký zvuk mi sen môj plaší? Sú prázdniny, mám chuť spať! Nechce sa mi ešte vstať! Ja som budík budíček, prerušil som Tvoj sníček. Dnes nemáš deň prázdninový, školský rok sa začal nový! Takto sa dnes začne historický deň v škole Felix. Prvý deň prváčikov, prvý deň učiteliek, vychovávateliek v novej škole. Scénka otvorí v týchto chvíľach - kedy pravdepodobne čítate tieto riadky - prvý školský deň. Tak tomu je i v iných školách ... dnes chcem hovoriť o prváčikoch a ich pani učiteľkách (PU).

 

Moje deti nechodili do škôlky. Nemám nič proti škôlkam, ale jednoducho som cítila, že chcem byť s nimi až kým pôjdu do školy. Tak aj bolo. Pamätám si, ako PU najstaršej Barborky povedala ... chcem byť ich druhou mamou. Čooooo? Moje dieťa zoberie „cudzia" PU a ešte bude hovoriť, že vraj druhá mama!Po čase som uznala, že je tomu tak. Prvácka PU je druhou mamou detí. Ako veľmi záleží na tom, aby bola milou, dobrou, múdrou maliarkou J. Teraz som tou „maliarkou", druhou mamou aj ja.

Duša prváčika je ako mozaika, zložená z množstva malých, farebných kamienkov. Ja - prvácka PU budem ako umelec vkladať do tejto mozaiky kamienky, z ktorého vznikne obraz. Tento obraz si dieťa odnesie do života, z neho bude čerpať počas svojho života. Je to veľká zodpovednosť, možno sa dá aspoň trošičku porovnať so zodpovednosťou lekára, letca, vodiča ....  nie, ide o celkom niečo iné. Nedá sa to porovnávať, tak ako sa nedajú porovnávať deti: jedno je tiché, poslušné, nadané ... druhé živé, menej nadané. Tááák sa na vás deti teším, ale aj sa bojím. Budem dobrou umelkyňou? Držte nám - všetkým prváckym,  ale aj ostatným PU palce. Dnes začíname!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?